Iğdır Üniversitesi ‘Uluslararası Sosyal Bilimler ve Uygulamalı Bilimler’ Kongreleri Başladı

ACCEPTANCE LETTER

CONGRESS PROGRAM

CERTIFICATE OF PARTICIPATION

Iğdır Üniversitesi ve İKSAD iş birliği ile düzenlenen Uluslararası Sosyal Bilimler ve Uluslararası Uygulamalı Bilimler kongreleri başladı.

14-15 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan kongrelerin açılışı Iğdır Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesiyle başladı. Daha sonra Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma açılış konuşmasında; ”Değerli katılımcılar, İKSAD ve Iğdır Üniversitesi olarak düzenlemesini yaptığımız Uluslararası Iğdır Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Uygulamalı Bilimler Kongrelerine hoşgeldiniz. 2010 yılında kurulan İKSAD, Farklı disiplinlerden ve ülkelerden çok sayıda akademisyen, yazar, diplomat, bürokrat ve iş dünyası mensuplarından oluşan yapısı ile özellikle sosyal problem çözümü ve ekonomik gelişme gibi konular üzerine stratejiler belirleyen ve ilgili makamlara imkanlar ölçüsünde çözüm önerileri sunan bir oluşumdur. Faaliyet çeşitliliği sebebiyle sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurumları, özel sektör, yerel yönetimler gibi çok sayıda kurumla iletişim içerisinde olan İKSAD ile daha önce 2019 yılında Uluslararası Iğdır Üniversitesi Multidisipliner Kongresi, 2021 yılında Uluslararası Iğdır Üniversitesi Mesleki ve Sosyal Bilimler Kongreleri düzenlemiştir. Yapılan kongrelere yüzlerce bilim insanı katılım sağlamış, bu sayede hem bilimsel anlamda özgün çalışmalar ortaya konmuş hem de Iğdır Üniversitesinin tanıtımına katkı sağlanmıştır. Bugün açılışını yapacağımız Uluslararası Iğdır Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Uygulamalı Bilimler kongresiyle iki kongreye birden ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 14-15 Nisan 2021 tarihleri arasında 2 gün sürecek olan kongrelere toplamda 230 bildiri kabul edilmiş, bunlar içerisinde 57 bildiri çalışması yurt dışından katılım sağlamıştır. Toplam katılımcı sayısı 370 kişidir. Iğdır üniversitesi olarak yaklaşık 15 bin akademisyeni içerisinde barındıran bilimsel aktivite kuruluşu İKSAD ile işbirliği yapmaktan mutluyuz. Pandemi nedeniyle online olarak yaptığımız Uluslararası Iğdır Sosyal ve Uygulamalı Bilimler Kongrelerinin hayırlara vesile olması temennisiyle katılımcılara başarılar diliyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından Üniversitemiz akademisyenlerinden Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cavit Polat’ın ”Duygu Çiçekleri” ve Dr. Öğr. Üyesi Kübra Şahin Çeken’in ”12 Hayvanlı Takvim” adlı kişisel sergileri gerçekleştirildi. Sergilerin ardından oturumların başladığı kongreler 14-15 Nisan tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

“Kredo” qəzeti